صفحه نخست / ستاره ها / قیصر فوتبال آلمان؛ شاهکاری ناب و بی همتا در قلب تاریخ

قیصر فوتبال آلمان؛ شاهکاری ناب و بی همتا در قلب تاریخ

امپراتور فوتبال آلمان تخت پادشاهی فوتبال جهان را در بطن دفاعی، برای تمام لحظات تاریخ بر سلطه نشسته است تا قیصری برای فوتبال پدید آورد که هیچ یک از اساطیر جاودانه روم و آلمان تا کنون به خود ندیده است. نه سزارها و نه قیصر ها هیچکدام قابل قیاس با افتخاری که بکن باوئر بزرگ برای جرمن ها به دست آورده،  نیستند.

فرانتس بکن باوئر و یوهان کرایف
فرانتس بکن باوئر

 

فرانتس بکن باوئر مرد تکرار ناشدنی لحظات زیبا و ناب فوتبال است که اسطوره ای جاودانه را برای تمامی فوتبالدوستان جهان در عصر ها و سال های مختلف در خود جای داده است. پادشاهی بر تخت سلطنت تاریخ فوتبال به اندازه زیبایی لباس سفید آلمان بر تن قیصری نشسته است که به معنای کامل یک برنده نام گرفته است. باید گفت عناوین فوتبال بکن باوئر را به خود اختصاص داده اند نه دست یابی قیصر به تک تک افتخارات تاریخ فوتبال.

فرانتس بکن باوئر
فرانتس بکن باوئر

کسی که قدرت داشته باشد برنده نیست آن کسی که برنده اعلام می شود قدرتمند واقعی است. فرانتس بکن باوئر یک قدرتمند همیشه برنده بود. قیصر فوتبال آلمان مردی بالاتر از تمامی عناوین و قهرمانی ها، اسطوره ای تکرار ناپذیر از آن چه که به موفقیت در تاریخ فوتبال خلاصه می شود. بازیکنی 20 ساله که راه و رسم رهبری را در همان سال های ابتدایی جوانی به بهترین نحو ممکن اجرا می کرد.

فرانتس بکن باوئر
فرانتس بکن باوئر

فوتبالیستی تکرار نشدنی که فوتبال با تمامی عظمتش به لحظه لحظه حضور او در زمین فوتبال چه در قامت بازیکن و چه در لباس مربیگری مدیون است. خاص بودن در خون قیصر فوتبال آلمان موج می زند. او در کنار فرانکو بارزی تنها بازیکنانی هستند که هر سه رنگ مدال جام جهانی را به گرن آویخته اند در سال 1966 در حالی که هنوز در روز ای 20 سالگی خود قرار داشت توانست ابداع کننده سبکی باشد که شماره 4 تاریخی آلمان ها را جاودانه سازد.

فرانتس بکن باوئر
فرانتس بکن باوئر

بکن باوئر در جام جهانی 1966 با لباس سفید آلمان ها با باخت مقابل انگلیس به مقام نایب قهرمانی رسید تا تولد بزرگترین مدافع تاریخ در چشمان آلمان های مغرور درخششی به سان یک خورشید را داشته باشد. در جام جهانی 1970 با  دراماتیک ترین صحنه در بزرگترین نمایش فوتبالی تاریخ را به نام خود ثبت کرد اما از راهیابی به فاینل با شانه ای شکسته که با پلاستر بسته شده بود بازماند.

فرانتس بکن باوئر و یوهان کرایف
فرانتس بکن باوئر و یوهان کرایف

اما در جام جهانی 1974 سرانجام به آن چیزی که می خواست رسید و توانست در مقابل هالند رویایی کرایف به فوق ستاره فاینل بدل شود و جام جهانی را با دستان خود در خاک آلمان بالای سر ببرد. با بایرن توانست سه گانه ای را فتح کند که بعد از سال ها رئال مادرید به آن رسید،  در سال های 1974-1975 و 1976 به عنوان قهرمانی جام باشگاه های اروپا دست یافت.

فرانتس بکن باوئر
فرانتس بکن باوئر

اما این قیصر دوست داشتنی به این افتخارات راضی نبود و در لباس مربیگری حماسه ای را خلق کرد که تا به امروز بدون همتا باقی مانده است. بکن باوئر در سال 984 سمت سرمربیگری مانشافت را بر عهده گرفت و دو سال بعد فاینل جام جهانی را برگزار کرد که به شکست آن ها مقابل آرجانتین انجامید. اما قیصر شکست را پذیرا نبود و 4 سال بعد در جام جهانی 1990 به جاودانه ترین شخص جام جهانی بدل گردید و توانست هم به عنوان مربی و هم بازیکن این جام را فتح کند.

فرانتس بکن باوئر
فرانتس بکن باوئر

در سال 1980 بزرگی را با خود به هامبورگ برد و توانست در طی دوسال این تیم را قهرمان اروپا و آلمان نماید اما به واقع قیصر بالاتر از هر عنوان و مقام فوتبالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super