صفحه نخست / ستاره ها / ستاره ای تاریخ ساز با موهایی عجیب و دست رد به سینه سر الکس

ستاره ای تاریخ ساز با موهایی عجیب و دست رد به سینه سر الکس

در سال 1971 و در تاریخ 20 سپتمبر درست 47 سال پیش ستاره ای درخشان در آسمان فوتبال سوئدن پای به عرصه وجود گذاشت. هنریک لارسن بازیکنی که تا مدت ها نماد فوتبال سوئدن بود و توانست فوتبال بی رمق این کشور را با اروپائیان جاه طلب و مغرور نشان دهد.

هنریک لارسن
هنریک لارسن

 

بازیکنی که در 22 سالگی و در جام جهانی 1994 برای تیم ملی سوئدن درخشید و یکی از بازیکنانی بود که در نسل طلائی، طلائی پوشان به میدان رفت و توانست عنوان سوم جام جهانی را با افتخار بدست بیاورد. پسرکی با موهایی عجیب که چشم دنیا را به خود خیره کرده بود هر چند در ابتدا موهای او بیش از فوتبالش به چشم می زد.

هنریک لارسن
هنریک لارسن

 

لارسن قبل از آغاز جام جهانی به فاینورد پیوسته بود و تا سال 1997 در این تیم یکی از ستون های تهاجمی محسوب می شد هرچند یکی از جنجالی ترین نقل و انتقالات تیم بی سرو صدای فاینورد در تاریخ این باشگاه به خروج لارسن از این تیم مربوط می شود. پیوست به سلتیک نابغه سوئدنی را از قفس آزاد کرد به طوری که توانست در طول هفت فصل حضور در جمع اسکاتلندی ها به افتخارات فراوانی دست پیدا کند.

هنریک لارسن
هنریک لارسن

 

در آستانه جام ملت های 2000 و در سال 1999 با مصدومیتی سخت پای لارسن از ساق به دو قسمت تقسیم شد اما جسارت مثال زدنی این ابر ستاره باعث شد تا او این مصدومیت بسیار سخت را پشت سر بگذارد و جام ملت ها را از دیدن چنین بازیکن دوست داشتنی محروم نکرد.

مصدومیت وحشتناک هنریک لارسن
مصدومیت وحشتناک هنریک لارسن

 

این مهاجم گلزن در سن 33 سالگی به بارسلونا پیوست و توانست در تیم قهرمان 2006 نقشی اساسی را ایفا کند. در فاینل لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2006 به عنوان یار ذخیره به میدان آمد و با ارسال 2 پاس گل بازهم شایستگی های بی شمار خود را در سن 35 سالگی به عرضه نمایش گذاشت.

هنریک لارسن
هنریک لارسن

بعد از این فاینل به کشورش بازگشت اما نتوانست دوری از هیجان سطح اول اروپا را تاب بیاورد و به عنوان یار قرضی به خدمت شیاطین سرخ درآمد و توانست در این تیم نیز خوش بدرخشد تا حدی که فرگوسن خواهان به خدمت گیری او به عنوان یار دائمی بود اما با جواب منفی لارسن روبرو شد تا این ستاره دوست داشتنی با بازگشت به کشورش فوتبال خود را در سال های پایانی پیگیری کند.

هنریک لارسن
هنریک لارسن

 

لارسن جزء معدود مهاجمانی بود که فوتبال را در دهه 90 به سبکب بسیار مدرن و زیبا ارائه می داد و یک تمام کننده 6 دانگ به حساب می آمد. نبوغ ذاتی لارسن در گلزنی و حضور در خط حمله از او بازیکنی ساخت که برای سالیان سال در اذهان تمامی فوتبالدوستان باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super