صفحه نخست / اخبار / بارسلونا لوپتگی را نجات داد

بارسلونا لوپتگی را نجات داد

به نقل از آس، بارسلونا در چند سال اخیر لالیگا را به تصاحب خود در آورده است. آبی‌ اناری‌ها اغلب عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادند و در این میان اتلتیکو مادرید و رئال مادرید سعی در سبقت گرفتن از این تیم هستند.

آبی‌ اناری‌ها در فصل ۱۸ ــ ۲۰۱۷ شروع خیلی خوبی داشتند و در هفت هفته‌ توانستند هفت پیروزی کسب کنند. آنها ۲۱ امتیاز کامل را به دست آوردند. در این شرایط رئال مادرید سه بار امتیاز از دست داد. این تیم دو تساوی و یک شکست را تجربه کرد. شرایط برای اتلتیکو نیز مشابه بود. قرمز و سفید پوشان در هفت هفته سه تساوی به دست آوردند.

اکنون در این فصل شرایط کمی متفاوت شده است. شاگردان یولن لوپتگی مانند دوران زین الدین زیدان عمل کردند. آنها در هفت هفته‌ ۱۴ امتیاز به دست آوردند. سفید پوشان مقابل اتلتیک بیلبائو و اتلتیکو مادرید مساوی کردند و شکست برابر سویا را تجربه کردند. از طرفی شاگردان دیگو پابلو سیمئونه نیز چهار بار امتیاز از دست دادند و در مجموع به ۱۲ امتیاز دست یافتند. سرخ و سفید پوشان برابر والنسیا، ایبار و رئال مادرید مساوی کردند و همچنین مقابل سلتاویگو شکست خوردند. با این حال بارسلونا در سه هفته‌ اخیر با توجه به امتیازاتی که از دست داد شرایط را به نفع دو تیم مادریدی پیش برد. آبی‌ اناری‌ها دو تساوی برابر خیرونا و اتلتیک بیلبائو به دست آوردند و مقابل لگانس شکست خوردند. تیم کاتالانی در سه هفته‌ هفت امتیاز از دست داد تا بدترین صدرنشین لالیگا در ۲۵ سال اخیر لقب بگیرد.

در سال ۱۹۹۳ بارسا و رئال مادرید صدرنشین لالیگا بودند و بدترین صدرنشین از لحاظ امتیاز محسوب می‌شدند. در آن سال تیم قهرمان با ۷۶ امتیاز مشخص شد. این‌ در حالی است که در برخی از فصل‌ها تیم قهرمان به ۱۰۰ امتیاز نیز رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super