صفحه نخست / برگزیده ها / خبری تاسف آور برای فوتبال آلمان؛ بوندسلیگا در سراشیبی سقوط

خبری تاسف آور برای فوتبال آلمان؛ بوندسلیگا در سراشیبی سقوط

طی چند روز گذشته اسامی نامزدهای توپ طلا از سوی مجله فرانس فوتبال اعلام شد تا بهترین بازیکن جهان از دیدگاه این مجله بین المللی و بسیار معتبر معرفی شود. اما نکته جالب در این میان عدم حضور حتی یک بازیکن ازبوندسلیگا در جمع 30 نامزد نهایی کسب توپ طلا می باشد.

بایرن مونیخ
بایرن مونیخ

فوتبال آلمان در سال های اخیر همواره شاهد قهرمانی های پر تعداد و مکرر بایرن مونیخ در بوندسلیگا و دیگر رقابت های خود بوده و این تیم به توفیق چندانی در اروپا نیز دست نیافته است و حال همین تک بعدی بودن قدرت در میان جرمن ها باعث خوردن ضربه سختی بر پیکره فوتبال آن ها شده است.

بایرن مونیخ
بورسیا دورتموند

بعد از عدم توفیق و کسب نتایج بد توسط تیم ملی آلمان در جام جهانی حال نیز فوتبال باشگاهی آن ها به زیر سوال رفته تا مدیران فوتبال  در این کشور بیش از پیش به فکر تغییرات اصولی در فوتبال آلمان باشند. نتایج گاها خوب بایرن مونیخ نمی تواند دلیلی بر درخشش باشگاه های این کشور باشد. بورسیا دورتموند نیز که پیش از این می توانست عرض اندامی جدی در مقابل حریفان قدر اروپایی داشته باشد از مسند قدرت افتاده و دیگر توان برابری با دیگر تیم ها را ندارد.

ریبری و روبن
ریبری و روبن

 

در رده های پایین تر نیز تیم های بوندسلیگا قدرت سوم و چهارم را در میان خود سالانه دست به دست می کنند تا دیگر شاهد حضور یک یا چند تیم ثابت در رقابت های اروپایی نباشیم. حتی کیفیت فنی این لیگ نیز از چشم طرفداران جدب آن افتاده و دیگر نمی توان از بوندسلیگا به عنوان یک لیگ جذاب و هیجان انگیز نام برد.

ستاره های بوندسلیگا
ستاره های بوندسلیگا

بوندس لیگا در سال های گذشته همواره شاهد بازیکنانی با کیفیت بسیار بالا و شور جوانی بوده اما در سال های اخیر فقط با تکیه بر بازیکنانی که سابقا در آن حضور داشته و پا به سن گذاشته اند توانسته راه خود را به پیش ببرد و حتی ستارگان جوانی که در این لیگ ظهور پیدا کرده اند به تیم های دیگر کشورهای اروپایی انتقال یافته اند.

 لیست 30 نفره نامزدهای کسب توپ طلای 2018
لست 30 نفره نامزدهای کسب توپ طلای 2018

بازیکنانی مانند رویس، ریبری، روبن و … دیگر شور و هیجان جوانی را ندارند هر چند که توانسته اند کیفیت خود را تا حدود زیادی حفظ کنند اما از آن جذابیت گذشته در فوتبال آن ها دیگر خبری نیست و بدین ترتیب باید یک خانه تکانی اساسی در بطن و ریشه فوتبال این کشور صورت گیرد تا دیگر شاهد چنین بازخوردهای منفی چه در سطح ملی و چه باشگاهی نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super