صفحه نخست / برگزیده ها / شکست سنگین آمریکا و پیروزی مکزیک در بازی‌های دوستانه

شکست سنگین آمریکا و پیروزی مکزیک در بازی‌های دوستانه

به نقل از لوموند، تیم ملی فوتبال فرانسه در دیداری دوستانه برابر ایسلند به میدان رفت و در حالی که با دو گل از حریف خود عقب بود با درخشش کیلیان ام باپه توانست بازی را به تساوی بکشاند تا قهرمان جهان در این دیدار شکست نخورد.

کیلیان ام باپه که روی گل اول تیمش تاثیرگزار بود، موفق شد گل دوم خروس ها را در دقیقه ۸۹ از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند. این دهمن گل ستاره ۱۹ ساله فرانسوی ها بود که زمینه تاریخ سازی او را فراهم کرد.

کیلیان ام باپه با گلزنی در این دیدار به اولین بازی تاریخ کشورش تبدیل شد که قبل از ۲۰ سالگی موفق می شود ۱۰ گل برای تیم ملی کشورش به ثمر برساند. پیش از او تیری آنری موفق شده بود تا این سن ۸ گل برای فرانسه به ثمر برساند.

ام باپه که ۴ گل در دیدار پاری سن جرمن برابر لیون به ثمر رساند نشان داد که در شرایط خیلی خوبی به سر می برد و می تواند ستاره آینده فوتبال جهان باشد.

عملکرد خوب این بازیکن باعث شد تا دیدیه دشان و هوگو لوریس سرمربی و کاپیتان فرانسه به تمجید از او بپردازند.

دشان با اشاره به درخشش ام باپه گفت: نمی خواستم درباره ام باپه رسک کنم و به همین خاطر او را از ابتدا به زمین نفرستادم ولی در بازی بعدی برابر آلمان به احتمال زیاد ام باپه از ابتدا به میدان خواهد رفت. ما نمی توانیم در هر دیدار بی نقص و کامل بازی کنیم و برابر ایسلند نیز با ورود کیلیان به زمین بازی، سرعت و دقت ما بالا رفت و توانستیم بازی را برگردانیم.

تیم ملی فرانسه در بازی بعدی خود در لیگ ملت های اروپا به مصاف آلمان خواهد رفت که این دیدار تقابل دو قهرمان جام های جهانی ۲۰۱۸ روسیه و ۲۰۱۴ برزیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super