صفحه نخست / ستاره ها / شکست قهرمان جهان، آغازگر دوران درخشان شیرهای رام نشدنی

شکست قهرمان جهان، آغازگر دوران درخشان شیرهای رام نشدنی

جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا با دیدار آرجانتین و کامرون آغاز شد. آلبی سلسته قهرمان جهان شده بود و در حالی پا به این رقابت‌ها گذاشت که به عنوان تیم قهرمان چهار سال پیش در مکزیک یاد می‌شد. این تیم با دیگو آرماندو مارادونا به عنوان ستاره‌اش برخی از قهرمانان چهار سال پیش خود مانند پومپیدو، روجری، بوروچاگا و… را در اختیار نداشت. بازیکنان دیگری جایگزینشان شده بودند اما نحوه بازی این تیم فرقی نکرده بود. آلبی سلسته با این روش توانسته بود فاتح جام جهانی شود.

حریف آرجانتین در بازی افتتاحیه کامرون بود که در مرحله مقدماتی توانسته بود از گروه نایجریا، آنگولا و گابون صعود کند. کامرون به آسانی به مرحله نهایی صعود کرد و توانست چهار پیروزی، یک تساوی و یک شکست را به ثبت برساند. با این حال کسی تصور نمی‌کرد که حریف جدی برای آرجانتین باشد. آلبی سلسته دو قهرمانی در جهان به دست آورده بود و در خط حمله از ستاره‌ای به نام مارادونا بهره می‌برد. کامرون تنها یک بازیکن برجسته داشت که نامش روژه میلا بود. او هم در آن زمان ۳۸ ساله بود.

پیروز این دیدار کامرون شد. قوای بدنی بازیکنان آفریقایی بر بازی آرجانتین غلبه کرد. مارادونا با خطاهای متعدد متوقف و در نهایت کامرون، ۹ نفره شد. کانا در دقیقه ۷۵ و ماسینگ در دقیقه ۸۸ کارت سرخ دریافت کردند. با این حال کامرون توانست بازیکنان آلبی سلسته را کنترل کند و حتی در دقیقه ۶۷ به گل برسد.

میلا به همراه کامرون در این رقابت‌ها درخشید. این تیم پس از شکست آرجانتین توانست رومانیا را ۲ بر یک و با گل‌های میلا شکست دهد. سپس مشخص شد اصرار رییس جمهور کشور به حضور این بازیکن مسن دلیل داشته است. کامرون از مرحله گروهی صعود کرد و توانست در یک هشتم نهایی ۲ بر یک کلمبیا را در وقت‌های اضافه شکست دهد. بازی در ۹۰ دقیقه بدون گل تمام شده بود. هر دو گل کامرون باز هم توسط میلا زده شد.

تیم آفریقایی باید در مرحله بعد با انگلیس روبرو می‌شد. بازی در وقت‌های اضافه دنبال شد و هواداران نمی‌دانستند چه تیمی پیروز خواهد شد. آیا کاشفان فوتبال توسط کامرون از جام جهانی کنار می‌رفتند؟ پلات در دقیقه ۲۵ انگلیس را پیش انداخت اما کانده در دقیقه ۶۳ از روی نقطه پنالتی بازی را مساوی کرد. در ادامه اِکه‌که گل دیگری به ثمر رساند تا تیم آفریقایی پیش بیفتد. میلا در نیمه دوم به میدان رفت و با حضورش شرایط کامرون در حفظ توپ بهتر شد. به نظر می‌رسید انگلیس حذف شده است. با این حال با گل گری لینکر بازی در دقیقه ۸۳ مساوی شد. انگلیس در وقت‌های اضافه به لطف پنالتی دیگری که لینکر زد، توانست پیروز شود. بازی با آشوب کامرونی‌ها به پایان رسید. “شیرهای رام نشدنی” آفریقا قدرت خود را به همه جهان نشان دادند و همه از هوش و قدرت میلا آگاه شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super