صفحه نخست / ستاره ها / در مورد بوکسر افغانی الاصل بریتانیایی بیشتر بدانید!

در مورد بوکسر افغانی الاصل بریتانیایی بیشتر بدانید!

سهیل احمد بوکسر شایسته افغان مقیم بریتانیا است که به تاریخ 25 ماه مارچ سال 1988م که مصادف میشود به 5 حمل سال 1367 شمسی به دنیا آمده است، وی اصلأ از ولسوالی رودات ولایت مشرقی افغانستان (ننگرهار) است که فعلأ در بریتانیا زنده گی میکند، سهیل احمد اولین رقابت بوکس حرفه یی اش را به تاریخ 29 جون سال 2013م در مقابل کریستیان لایت بریتانیایی برگذار کرد که موفق شد توسط امتیاز حریفش را در چهار روند شکست بدهد.

سهیل در رقابتهای اول الی هفتم خود پیروز بوده ولی اولین شکست وی را رکیم نوبل بریتانیایی رقم زد که سهیل پس از هفت پیروزی موفقانه برای نخستین بار طعم شکست را چشید و در روند چهارم ناک اوت شد ولی سهیل دست از تلاش برنداشت و به تمریناتش ادامه داد تا آنکه بعد از آن شکست 5 پیروزی و 1 تساوی دیگر را بنام خودش در مقابل حریفان بدست آورد.

سهیل احمد تا به اکنون 8 حریف از بریتانیا را شکست داده است، دو حریف بلغاریایی را مغلوب نموده، با ورزشکار از نایجریا یک بار رقابت داشته که مسابقه آنان مساوی به پایان رسیده است وهمچنان حریف از کرواسیا را مغلوب نموده است.
سهیل احمد تا به حال 14 مسابقه حرفه یی انجام داده است که در 12 رقابت پیروز بوده، یک مسابقه را مساوی نموده و یک بار نیز شکست خورده است، قرار است که وی برای پانزدهمین بار به رینگ حرفه یی بوکس وارد نبرد شود که تاریخ آن 2 فبروری سال 2019م گفته شده است، به همین خاطر او برای دیدن از افغانها وارد کابل شده است که هم مورد تشویق افغانها قرار بیگیرد و همچنان تمرینات خود را در اینجا انجام دهد که برای رویارویی رقابت پانزدهم خود آماده تر شود.

قابل ذکر است که وی فعلأ در رنکینگ 423 جهان و 48 بریتانیا قرار دارد، او در کتگوری وزنی 63 کیلوگرام رقابت میکند.

نوت: آمر خان نیز اصلأ از پاکستان است ولی فعلأ برای بریتانیا بوکس میکند اما از طرف همۀ پاکستانی ها مورد حمایت و تشویق قرار میگیرد، امید است که افغانها از این بوکسر به صورت شایسته تقدیر نمایند چون اصالت او از همین خاک است.

ذبیح الله شهزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super