صفحه نخست / برگزیده ها / هشدار از خطر فروپاشی و نابودی تیم ملی فوتبال افغانستان!

هشدار از خطر فروپاشی و نابودی تیم ملی فوتبال افغانستان!

همانطوریکه درجریان هستید متاسفانه نتایج تحقیقات لوی ثارنوالی راه به جای نبرده است و آینده فدراسیون در حاله ای از ابهام قرار دارد.

این امر سبب گردیده است تا تمام معاملات پولی فدراسیون به بن بست بخورد. ما در سه ماه گذشته تلاش نمودیم تا در حد توان مشکلات را موقتا حل نمایم طوریکه حق الزحمه کادر فنی و بازیکنان را به ماه بعدی که یک ماه از آن سپری میشود وعده سپرده بودیم.
مبلغ هنگفتی هم به شرکت ترکی Corendon از بابت میزبانی ماه دسامبر بدهکار هستیم که مدارک شخصی موترم بصورت ضمانت در قید این شرکت میباشد. چون یک ماه از وعده ما برای پرداخت هزینه آنها میگذرد همه روزه تماس های مختلفی از آنها دریافت مینمایم و شاید هم علیه ما شکایت صورت بگیرد.

طوری که دیده میشود ظاهرا تعاملات سیاسی در پشت پرده جریان دارد و حل این مشکل ماه ها طول خواهد کشید و تمام دستاورد های چندین و چند ساله ما به تاریخ خواهد پیوست. و این در شرایطی است که تیم ملی برای کسب سهمیه های بزرگ رقابت های فیفا و ای اف اسی از همین امروز باید برنامه هایش را تطبیق کند.

نکته بعدی این است که چندین سال تلاش گردید تا بازیکنان سرشناس از لیگ های معتبر اروپای جذب تیم ملی گردیدند و با چهره خوبی که از تیم ملی ساخته ایم در صدد جذب برترین بازیکنان نیز هستیم. ولی از دو ماه به این طرف مشکلات موجود روی ذهنیت بازیکنان و کادر تیم ملی تاثیر گذاشته است و خطر عدم حضور آنها و بازیکنان دیگر میرود.

بر طبق تفاهمی که با کلپ های بازیکنان داریم باید شش هفته قبل از سفر تیم ملی اجازه بازیکنان را از کلپ هایشان اخذ نماییم ولی با شرایط فعلی و عدم تطبیق معاملات پولی سفر آینده تیم ملی و بازی دوستانه با کویت امکان پذیر نیست. بازیکنان نیز قبلا اعلام نموده اند که اگر این بار بازی کنسل گردد دیگر به حرفه ای بودن تیم ملی (پروفشنالیزم) اطمینان نخواهیم کرد و خطر عدم حضور آنها در بازی های بعدی میرود.

با کنسل کردن بازی ها بصورت پیاپی تصویر بدی از افغانستان در منطقه و جهان مجسم خواهد شد و امکان شکایات به فیفا از سوی فدراسیون های دیگر میرود که خطر تعلیق و عدم حضور تیم ملی به مسابقات مقدماتی آسیا و جام جهانی را در پی دارد.

با آمدن معاون فنی فدراسیون فوتبال آقای کارگر خرسند بودیم تا شاید مشکلات حل گردد ولی آنطوری که مشخص هست حل مشکلات بستگی به رهایی سکترجنرال فدراسیون فوتبال از حالت تعلیق میباشد زیرا وی رابط اصلی فیفا و ای اف سی میباشد و وضعیتی مشابه به آقای کارگر دارد چون علیه وی نیز شکایت درج نشده است.

از لوی ثارنوالی محترم کشور تقاضا داریم تا در عدم فروپاشی تیم ملی و فوتبال افغانستان اقدام جدی نماید تا حس وطن دوستی این ارگان عظیم دولتی برای مردم به اثبات برسد.

با این وجود ما الی چهارشنبه هفته آینده منتظر حل مشکلات خواهیم ماند در غیر آن صورت مسولیت عدم حضور تیم ملی در رقابت های مقدماتی و عدم کسب نتایج بدوش کسانی هست حل این منازعه را به درازا میکشاند.

در این حالت از تیم ملی افغانستان هیچ انتظاری مبنی بر پیشرفت و دستاورد نداشته بلکه منتظر دوره سیاه فوتبال افغانستان باشید.

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان انوش دستگیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super