صفحه نخست / برگزیده ها / ناکامان بزرگ چمپیونزلیگ

ناکامان بزرگ چمپیونزلیگ

در اینجا قصد داریم به دوازده مربی بزرگ و نام آشنای اروپایی که تاکنون نوانسته‌اند فاتح جام قهرمانی اروپا شوند اشاره کنیم.

1- دیگو سیمئونه؛ سرمربی که با در اختیار داشتن هدایت اتلتیکومادرید ید طولایی دارد دو بار در سال‌های 2013/2024 و 2015/2016 به فاینل رقابت‌های لیگ قهرمانان راه پیدا کرد اما با سد محکمی چون همشهری خود، رئال مادرید برخورد کرد و به همان نایب قهرمانی بسنده کرد.

دیگو سیمئونه
دیگو سیمئونه

2- آرسن ونگر؛ این چهره که با 22سال نشستن روی چوکی مربی گری آرسنال ریکارددار است، سال گذشته با خاطرات بسیار از این تیم جدا شد و در حال حاضر در استراحت به سرمی‌برد. ونگر که سه بار لیگ جزیره، هفت بار جام حذفی و هفت بار هم جام خیریه انگلستان را فتح کرده، موفق نشد برای توپچی‌ها جام اروپا را به دست آورد. البته در سال 2005/2006 به فاینل راه یافت اما توسط بارسلونا با نتیجۀ نزدیک 2-1 شکست خورد تا دستش از جام کوتاه بماند.

آرسن ونگر
آرسن ونگر

3- والری لوبانوفسکی؛ سرمربی اوکراینی که تنها هدایت دیناموکیف این کشور را عهده‌دار بود هر چه تلاش کرد نتوانست در آن روزهای درخشان این تیم قهرمانی لیگ قهرمانان را برای باشگاهش به ارمغان آورد. این چهره در سال 2002 چشم خود را بر روی جهان و فوتبال جهان بست.

والری لوبانوفسکی
والری لوبانوفسکی

4- یورگن کلوپ؛ کلوپ که یک چهرۀ مشهور آلمانی است سال‌های زیادی است که بر زبان فوتبال‌دوستان جهان است. او با سرمربیگری در دورتموند و در حال حاضر لیورپول خود را بسیار نام آشنا کرده، به طوری که خیلی از باشگاه‌ها به دنبال او هستند. این چهره هم یکی دیگر از ناکامان کسب عنوان قهرمانی بوده است.

یورگن کلوپ
یورگن کلوپ

5- ماکسیمیلیانو آلگری؛ این سرمربی سال‌های زیادی است که در ایتالیا مشغول کار است. وی پس از هدایت آث میلان این بار در یوونتوس مشغول به کار است. آلگری که به نظر می‌رسد هنوز اول کار است، می‌تواند امسال حتی با یووه فاتح لیگ قهرمانان شود.

ماکسیمیلیانو آلگری
ماکسیمیلیانو آلگری

6- دیدیه دشان: سرمربی حال حاضر تیم ملی فرانسه، در سال‌های گذشته هدایت تیم‌های موناکو و مارسی را برعهده داشت. خیلی از فرانسوی‌ها که بر این باور بودند دشان می‌تواند قهرمانی را برای آن‌ها به ارمغان آورد موفق به این کار نشد تا جایی که این دو تیم باشگاهی به جز فرانسه دیگر آن قدرت لازمه را نداشته باشد.

دیدیه دشان
دیدیه دشان

7- آنتونیو کونته؛ مرد ایتالیایی که با یوونتوس اوج کارش بود، هرچه تلاش کرد با این تیم نتوانست قهرمان اروپا شود تا مجبور شود راهی چلسی شود. این سرمربی روزهای خوبی را با آبی‌ها پشت سرگذاشت اما با این تیم هم ناکام بود تا این باشگاه ساری را جایگزین وی کند.

آنتونیو کونته
آنتونیو کونته

8- اونای امری؛ مرد باجذبۀ اسپانیایی چند تیم مطرح اروپایی را عهده‌دار بود اما تاکنون موفق به دست‌آور مهمی نشده است. امری ابتدا اسپارتاگ و پس از آن والنسیا، سویا، پاری‌سن‌جرمن و حالا آرسنال را عهده‌دار است. با وجود این ناکامی امری به نظر نمی‌رسد با توپچی‌ها هم به مقام قابل توجهی دست پیدا کند.

اونای امری
اونای امری

 

گفتنی است، چهره‌های دیگری از جمله اوتوری هاگل، کنی داگلیش، میرکا لوچسکو و بابی رابسون هم دست‌شان از رسیدن به جام قهرمانی اروپا کوتاه مانده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super