صفحه نخست / برگزیده ها / پایان یک تراژدی؛ نویر شمارۀ 1 آلمان را به تراشتگن می‌دهد؟!

پایان یک تراژدی؛ نویر شمارۀ 1 آلمان را به تراشتگن می‌دهد؟!

از همان شبی که در آلیانز آرنا، کریستیانو رونالدو با آن گل تحقیر آمیز، دروازۀ مانوئل نویر را باز کرد و موجب مصدومیت شدید ابرغول جرمنی‌ها از ناحیۀ قوزک پا شد، روح نویر از مستطیل‌های سبز پر زد و دیگر در هیچ میدان نبردی دیده نشد، غیبت طولانی، از دست دادن بازی‌های بزرگ، مصدومیت‌های بزرگ، مصادف شدن بازگشت او به میادین با ناکامی‌های آلمان و بایرن، باعث شد تا باقی‌ماندۀ اعتماد به‌نفس کاپیتان سرخ های باواریا نیز از دست برود و تنها نامی از نویر در میادین به جای بماند.

آخرین باری که نویر در میادین در حد و اندازه‌های نام خود ظاهر شد، در همان فصل 2016/17 بود و بیش از 3 فصل است که او در زمینۀ باشگاهی هرگز موفق ظاهر نشده و از آن تلخ‌تر اینکه او از یورو 2016 تا به امروز دیگر نویر نبوده است تا در پشت این قامت غول آسا، پسری به نام مارک آندره تراشتگن پله به پله رشد و پیشرفت خود را در نیوکمپ به تصویر بکشد، اتفاقی که فقط در ظاهر تمجید و ستایش شد و در عمل اما او طرد و گوشه‌گیر شود! چرا که در منشافت کسی اصلا دلش نمی‌خواست واقعیت را ببیند.

 

مانوئل نویر و تراشتگن
مانوئل نویر و تراشتگن

 

اغلب کارشناسان بزرگ دنیای فوتبال و هواداران تیم ملی آلمان به صورت متحد الشکل بر این باورند که مانوئل نویر در مقطع کنونی هیچ کمکی را نخواهد توانست به فوتبال آلمان نماید و بر روی سکوها، مارک آندره تراشتگن بسیار آماده، در حال تلف شدن است تا یوآخیم لوو با همان نگاه‌های خونسردانه خود، تمامی این اظهار نظرها و حتی واقعیات را نادیده بگیرد و باز هم نویر گزینۀ اول حضور در دروازۀ منشافت باشد.

در سال‌های اخیر تراشتگن به وضوح موفق‌تر از نویر ظاهر شده است، چه به لحاظ آماری و چه به لحاظ کسب جام و چه به لحاظ آمادگی فنی، در 3 سال اخیر تراشتگن برترین دروازه‌بان ژرمنی‌ها بوده است، اما هیچ کس این واقعیت را نپذیرفت که شاید حضور او در درون دروازه تیم ملی آلمان بتواند گره‌ای از مشکلات تیم را باز کند و باید ذهنیت اتکا به نام بزرگ را کنار گذاشت!

مانوئل نویر و تراشتگن
مانوئل نویر و تراشتگن

 

یوآخیم لوو و کدر فنی آلمان، هیچ توضیح موجهی را ارتباط با تصمیم‌گیری‌های خود در این ارتباط نداشته‌اند و به نظر می‌رسد آنها نیز از خود سردرگم از تصمیماتی که اتخاذ کرده‌اند می‌باشند! آلمانی‌ها در ماجرای کنار گذاشتن مسعود اوزیل در دنیای فوتبال بسیار جسور ظاهر شدند، اما چه می‌شود که در قبال نویر و دلایل موجهی که برای ذخیره نشینی او وجود دارد، جرمنی‌ها عاجز به نظر می‌آیند؟! آیا تراشتگن به کشتی بحران‌زدۀ آلمان نخواهد توانست، جان تازه‌ای ببخشد؟! آیا دیدن تراشتگن و درخشش‌های او تا این حد برای آلمانی‌ها سخت است؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super