صفحه نخست / برگزیده ها / یوونتوس 1_2 آژاکس؛ غول‌کشی‌های آژاکس ادامه دارد

یوونتوس 1_2 آژاکس؛ غول‌کشی‌های آژاکس ادامه دارد

تیم‌های فوتبال یوونتوس و آژاکس در دیدار برگشت مرحلۀ یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با حساب 2 بر 1 به سود آژاکس به پایان رسید. ترکیب ابتدایی دو تیم در این مسابقه به شرح زیر بود:
ترکیب یوونتوس
شزنی، دی شیلیو، بونوچی، روگانی، ساندرو، امره جان، پیانیچ، ماتویدی، برناردسکی، رونالدو، دیبالا

ترکیب آژاکس
اونانا، ولتمن، ده لیخت، فن ده بیک، نرس، تادیچ، مزروعی، بلیند، شون،  فرنکی دی یونگ، زیاش

یوونتوس که از حمایت هوادارانش بهره می‌برد، بازی را بهتر آغاز کرد. بانوی پیر فشار زیادی روی دروازۀ حریف آورد و موقعیت‌های خطرناکی را ایجاد کرد. در دقیقۀ 28 داور یک ضربه کارنر به نفع یوونتوس اعلام کرد. کریستیانو رونالدو روی  ارسال  پیانیج به زیبایی دروازۀ آژاکس را باز کرد.

پس از دریافت گل، آژاکس، توپ‌ومیدان را در اختیار گرفت و دست به بازی تهاجمی زد. در دقیقۀ 34 ون دِ بیک با یک ضربۀ دقیق توپ را به گوشۀ دروازۀ شزنی فرستاد تا بازی به تساوی کشیده شود.

در ادامه بازی بیشتر در میانۀ میدان در جریان بود تا دو تیم با اندوختۀ یک گل وارد رختکن شوند.

نیمۀ دوم با حملات آژاکس آغاز شد. فشار تیم هالندی تمامی نداشت و گورخرها مجبور به عقب‌نشینی شدند. آلگری برای کم کردن فشار، دست به تغییراتی در ترکیب خود زد. تعویض‌های سرمربی یوونتوس تأثیر چندانی نداشت و در دقیقۀ 67 آژاکس روی یک ضربۀ کارنر به گل دوم رسید. ماتیاس دِ لیخت روی ضربه سر مهارنشدنی توانست دروازۀ بانوی پیر را باز کند.

با توجه به تساوی دو تیم در دیدار رفت، آژاکسی‌ها با این نتیجه به مرحلۀ بعد صعود می‌کردند. یوونتوس برای فرار از شکست و حذف از لیگ قهرمانان تلاش زیادی برای زدن گل انجام داد اما این تلاش‌ها به نتیجه‌ای نرسید تا آژاکس راهی مرحلۀ نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان شود. پس از رئال مادرید، یوونتوس دومین تیم حذف‌شده توسط آژاکس لقب گرفت.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super