صفحه نخست / گوناگون / محققان موسسه صحت جهانی بارسلونا در اسپانیا، مادرانی که سه ماه اول بارداری، میوه خشک مصرف می‌کنند، صاحب فرزندانی باهوش می‌شوند

محققان موسسه صحت جهانی بارسلونا در اسپانیا، مادرانی که سه ماه اول بارداری، میوه خشک مصرف می‌کنند، صاحب فرزندانی باهوش می‌شوند

محققان اسپانیایی می‌گویند، مصرف چهارمغز ، بادام  می‌تواند موجب تولد کودکان باهوش شود.

این محققان با بررسی  ۲۲۰۰ جفت مادر و فرزند دریافتند، فرزندان مادرانی که در سه ماه اول بارداری خود، هفته‌ای حداقل ۳۰ گرام  میوه خشک مصرف کرده بودند در زمینه عملکرد شناختی، توجه و همینطور تست‌های حافظه بهتر بودند.

میوه خشک سرشار از فولات و اسید‌های چرب ضروری است و این مواد وقتی در بافت‌های مغز جمع می‌شوند می‌توانند حافظه و مدت توجه را افزایش دهند.

میوه خشک که محققان به بررسی آن پرداختند متشکل از چهارمغز ،بادام بود. آنها می‌گویند این خوراکی‌ها سرشار از اسید فولیک، اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ هستند. این مواد بیشتر تمایل دارند که در بافت‌های عصبی، به‌ویژه در نواحی جلویی مغز که در عملکردهای اجرایی و حافظه متمرکز هستند، جمع شوند.

محققان سه ماه اول و سوم بارداری مادران و عادت‌های تغذیه‌ای آنها را بررسی کردند و پس از گذشت مدتی از زایمان آنها به بررسی کودکان ۱۸ ماهه، ۵ و ۸ ساله آنها پرداختند.

نتایج این بررسی نشان داد زنان بارداری که سه ماهه اول بارداری خود میوه خشک مصرف کرده بودند، کودکان باهوشی داشتند اما فواید میوه خشک در افزایش هوش کودکان زنانی که در دوره‌های بعدی بارداری‌شان میوه خشک مصرف کرده بودند، چندان مشهود نبود.

محققان معتقدند علت این اتفاق این است که سیستم عصبی جنین در سه ماهه اول بارداری شکل می‌گیرد.

بررسی‌های دیگر نشان می‌دهد که مصرف میوه خشک می‌تواند موجب کاهش فشار خون و خطر ابتلا به دیابت شود و در نتیجه شکل‌گیری توانایی شناختی جنین به خطر نمی‌افتد.

محققان اسپانیایی می‌گویند برای داشتن فرزندی باهوش، بهتر است زنان باردار به تغذیه‌شان به‌ویژه در سه ماه اول بارداری توجه کرده و میوه خشک بیشتری مصرف کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super