صفحه نخست / اخبار / واکنش سریع یوفا به انتقادهای تند آرسنال

واکنش سریع یوفا به انتقادهای تند آرسنال

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با انتشار بیانیه‌ای در سایت رسمی خود آورده است: تیم آرسنال با آگاهی به خاطر تجربه کافی از سال‌ها شرکت در رقابت‌های باشگاهی تحت کنترل یوفا به خوبی این حقیقت را می‌داند که سازماندهی بازی‌های فاینل یک عملیات دشوار و طولانی است. این پروسه از سوی یوفا طی چند سال انجام می‌شود و این بدان معناست که شرایط  دقیق و سازماندهی بازی‌های فاینل باشگاهی اروپا از قبل قابل اطلاع و شناخت نیست. تجارت تمامی دیدارهای فاینل تورنمنت‌های قبلی به ما می‌گوید که تعیین دقیق تعداد و قیمت بلیت‌ها برای 2 تیم فینالیست  بر مبنای ظرفیت ورزشگاه نیست. این کار بر اساس آمارهای به دست‌آمده انجام می‌شود. البته این مساله بسیار خوبی است که روند فروش تیکت ها حتی برای هواداران فوتبال محل برگزاری کشور بی‌طرف تا تعیین 2 تیم فینالیست به تعویق افتاده شود. این اقدام با توجه به پیچیدگی عملیات فروش تیکت بلیت‌ها و برنامه‌های امنیتی ممکن نیست.

یوفا همچنین در این بیانیه از آمادگی خود برای یافتن راهکارهایی جهت سفر ارزان و راحت هواداران 2 تیم چلسی و آرسنال به باکو خبر داد.

تیم آرسنال لندن از یوفا خواست تا منافع هواداران فوتبال را در دیدارهای فاینل فصول آینده باشگاهی اروپا مورد توجه قرار دهد.

در بیانیه  آرسنال خطاب به یوفا آمده بود: «باید منافع هواداران در محل‌های برگزاری دیدارهای فصول آینده رقابت‌های باشگاهی اروپا به طور ویژه‌ای مورد توجه قرار بگیرد. اتفاقی که برای بازی فاینل لیگ اروپا در شهر باکو رخ داد قابل پذیرش نیست و نباید در آینده تکرار شود. ما آماده بحث و ارائه هرگونه راهکار برای آینده و جلوگیری از تکرار چنین شرایطی هستیم».

آرسنال روز 29 ماه می (8 جوزا) در شهر باکو، پایتخت آذربایجان در بازی فاینل لیگ اروپا به مصاف دیگر تیم انگلیسی یعنی چلسی خواهد رفت. به هواداران هرکدام از این تیم‌های انگلیسی شش هزار تیکت تعلق گرفت. این در صورتی است که ورزشگاه المپیک باکو گنجایش 60 هزار نفری دارد. آرسنال به دنبال این تصمیم یوفا با ابراز ناخرسندی اعلام کرد فقط 45 هزار هوادارش دارای تیکت های فصلی هستند و شش هزار تیکت بازی فاینل لیگ اروپا تأمین‌کننده نیازهای آنها نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super