صفحه نخست / برگزیده ها / بار بزرگی که از روی شانه‌های مسی برداشته شد؛ فصل پرنوسان بارسلونا به پایان رسید!

بار بزرگی که از روی شانه‌های مسی برداشته شد؛ فصل پرنوسان بارسلونا به پایان رسید!

تساوی 2_2 بارسلونا برابر ایبار در هفتۀ 38 رقابت‌های لالیگا اسپانیا، حکم پایانی بود بر نبردهای فصل 2018/19 این تورنمنت تا قهرمانی از پیش مسجل شدۀ آبی و اناری‌ها، دومین قهرمانی پیاپی کاتالان‌ها را در این رقابت‌ها رقم بزند و والورده بار دیگر جام قهرمانی لالیگا را به ویترین افتخارات کاتالان‌ها اضافه کند.

اگر بخواهیم بارسلونا را به صورت دقیق و با معیارهای همیشگی خودش، به قلم نقد و بررسی بکشانیم، مطمئناً  آنها عملکرد قابل دفاع و موفقی را نداشته‌اند و والورده روزهای نه چندان موفقیت‌آمیزی را در نیوکمپ به ثبت رسانده است، چرا که هزینه‌های سنگین که او به باشگاه تحمیل کرده بود، برای هدفی دیگر و کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در نظر گرفته شده بود، نه تقابل با اتلتیکو مادرید افت کرده و رئال مادرید از پای افتادۀ این روزها!

لیونل مسی
لیونل مسی

 

فصل 2018/19  را بارسلونا همچون فصل گذشته، بارسلونا به لیونل مسی مدیون است، مردی که مشخص نبود اگر به یاری کاتالان‌ها نمی‌رسید، چه سرنوشت تلخی می‌توانست با وجود تمامی انتقادات و ذره‌بین‌هایی که بر روی نام بارسلونا قرار داشت، رقم بخورد! چرا که حقیقتاً والورده نویسندۀ سناریوی همین قهرمانی لالیگای کاتالان‌ها هم نبود و تمام بار پروژۀ شکست خوردۀ او بر روی دوش لئو بود.

والورده متأسفانه فصلی دیگر را هم در کنار بارسا خواهد بود و این بدان معناست که لئو فصلی دیگر را هم تنها خواهد بود! چرا که تمام خریدهای بارسلونا که قرار بود خلاء مسی را در آینده پوشش دهند، نتوانستند کاری را از پیش بردارند و تا باز همه چیز به مسی ختم شود! ارتش یک‌نفره‌ای که حالا حالاها، بارسلونا به او بدهکار است؛ قصۀ فصل 2018/19 بارسلونا به همین سادگی و به همین روانیست، والوردۀ ناکارآمدی که دست به دامن لیونل مسی بود!

ارنستو والورده
ارنستو والورده

 

بلوگراناها روزگاری لوئیس انریکه‌ای که توانسته بود برای تیمشان سه‌گانه را فتح کند، پس از یک فصل ناموفق از هدایت بارسلونا برکنار کردند تا به اتهام نمایش‌های سرد و بی‌روح، او با کاتالان‌ها قطع همکاری کند! اما امروز بارسلونا هم ناکام از موفقیت در اروپاست و هم بی‌روح و سرد و پرنوسان ظاهر می‌شود، ولی والورده همچنان جایگاهش مستحکم است و این درست همانجاییست که لیونل مسی در حال تباهیست و بارتومئو لبخند به لب دارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super