صفحه نخست / گوناگون / روزانه مجاز به نوشیدن چند پیاله قهوه هستیم؟

روزانه مجاز به نوشیدن چند پیاله قهوه هستیم؟

مطالعات گذشته نوشیدن قهوه را با گرفتگی عروق خونی و احتمال بروز سکته قلبی مرتبط دانسته و همیشه با تکیه بر این فرضیه، توصیه‌هایی برای کاهش مصرف این نوشیدنی کافئین‌دار از سوی کارشناسان تغذیه مطرح می‌شد.

اما مطالعه جدیدی که روی بیش از هشت هزار نفر در سراسر انگلستان انجام شد، نشان داد که آسیب نوشیدن ۵ و حتی تا ۲۵ پیاله قهوه در روز از مصرف روزانه کمتر از یک پیاله از این نوشیدنی، تجاوز نمی‌کند.

کارشناسان دانشگاه کویین‌مری لندن در این راستا هشت هزار و ۴۱۲ داوطلب را به سه گروه تقسیم کردند؛ این گروه‌ها به ترتیب روزانه کمتر از یک پیاله، بین یک تا سه پیاله و بیش از سه پیاله قهوه می‌نوشیدند.

اگرچه برخی از اعضای گروه سوم، روزانه تا ۲۵ پیاله هم قهوه می‌نوشیدند اما میانگین قهوه مصرفی در بین اعضای این گروه، ۵ پیاله بود.

نتایج بررسی‌های انجام شده بر این گروه‌ها نشان داد که احتمال بروز گرفتگی عروق در افرادی که روزانه ۲۵ پیاله قهوه مصرف می‌کنند از احتمال وقوع چنین چیزی در بین اعضای گروه اول بیشتر نیست.

تمام شرکت‌کنندگان در این پژوهش تحت اسکن قلبی و دیگر تست‌های مشابه قرار گرفتند و نتایج اولیه به دست آمده حتی با در نظر گرفتن فاکتورهایی چون سن، وزن و سیگرتی بودن یا نبودن، همچنان صادق بود.

این مطالعه با سرمایه‌گذاری بنیاد قلب بریتانیا (BHF) انجام و نتایج آن در کنفرانس انجمن قلب و عروق بریتانیا در منچستر، ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super