صفحه نخست / برگزیده ها / شروع سلطنت مرد پرتگالی در سانتیاگو برنابئو

شروع سلطنت مرد پرتگالی در سانتیاگو برنابئو

اگر انتقال کریستیانو رونالدو به رئال مادرید را بزرگ‌ترین انتقال بازیکن در جهان ندانیم بدون شک این اتفاق یکی از بزرگ‌ترین و سرنوشت‌سازترین نقل‌وانتقال یک بازیکن در طول تاریخ فوتبال جهان بوده است. جدایی از شیاطین سرخ و حضور در جمع سپیدهای مادرید تاریخی را ساخت که مملو از افتخار بود.

حضور رونالدو در رئال مادرید
حضور رونالدو در رئال مادرید

 

10سال پیش در چنین روزی کریستیانو رونالدو با قراردادی 80میلیون پوندی با شکستن ریکارد نقل‌وانتقالات به رئال مادریدپیوست و عصری پر فروغ را برای خود و کهکشانی‌ها رقم زد. اعجوبۀ پرتگالی با حضور در مادرید حماسۀ (اگر نگوییم بهترین) یکی از بازیکنان برتر جهان را ساخت.

افتخارات رونالدو در رئال مادرید
افتخارات رونالدو در رئال مادرید

 

رونالدو در طول دوران حضورش در رئال 438 بار به میدان رفت و آمار وحشتناک و بی‌نظیر 450 گل و 131 پاس گل را خلق کرد. آماری که برای هر بازیکنی دست نیافتنی خواهد بود. رونالدو با پیراهن سفید رئال تواست 15 افتخار را نیز از آن خود کند تا جاودانگی را به معنای واقعی جلوه دهد.

ترکیب رئال مادرید در اولین حضور کریستیانو  رونالدو در این تیم
ترکیب رئال مادرید در اولین حضور کریستیانو رونالدو در این تیم

 

رونالدو کار خود را در رئال در کنار فوق ستارگانی همچون رائول و کاکا آغاز کرد و در کنار بازیکنانی مانند کروس و ایسکو به پایان رساند. تاریخی 10ساله و سراسر از افتخار برای بازیکنی که هیچ‌وقت دست از تلاش و کوشش برنداشت و در مقابل اعجوبه‌ای مانند لیونل مسی پا پس نکشید تا همواره بسیاری او را فراتر حتی از این فوق‌ستارۀ آرجانتینی بدانند.

ترکیب رئال مادرید در آخرین حضور کریستیانو  رونالدو در این تیم
ترکیب رئال مادرید در آخرین حضور کریستیانو رونالدو در این تیم

 

بردن 4 توپ طلا و 4 لیگ قهرمانان اروپا و ده‌ها افتخار دیگر خود به تنهایی گویای همۀ آن چیزی است که این اعجوبۀ فضایی در مادرید خلق کرد. هیچ تمجیدی شایستۀ افتخاری نیست که رونالدو در دوران فوتبال خود به آن دست پیدا کرد. اکنون این بازیکن در سن 34سالگی همان شور و اشتیاقی را دارد که در دوران جوانی و اوج خود در مادرید داشت تا به همه نشان دهد که این اوست که تعیین کنندۀ سرنوشت خود است نه سن و رقم‌هایی بی‌معنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super