صفحه نخست / گوناگون / چاکلت بخورید تا راحت‌تر بخوابید

چاکلت بخورید تا راحت‌تر بخوابید

پژوهشگران می گویند: چاکلت تلخ سرشار از یک ماده معدنی مهم است که ساعت داخلی بدن را در حال کار در زمان نگاه می دارد؛بنابراین مصرف چاکلت تلخ می تواند به افراد در تطابق با ریتم های شب و روز کمک و خوابی با کیفیت برتر را تضمین کند.

این ماده مغذی در بسیاری از خوراکی ها از جمله سبزیجات برگدار سبز، میوه خشک ، دانه ها، ماهی، حبوبات، غلات، آووکادو، ماست، کیله و میوه های خشک یافت می شود.شمار کمی از مردم از اهمیت منیزیم در حفظ صحت بدن از جمله حمایت از یک سیستم ایمنی سالم، پیشگیری از ابتلا به برخی سرطان ها و کاهش خطر حمله قلبی مطلع هستند.اکنون محققان دانشگاه ادینبورگ و کمبریج متوجه شدند که منیزیم چاکلت تلخ به سلول های بدن در تطابق با چرخه های طبیعی زیست محیطی روز و شب کمک می کند.

آزمایش های انجام شده روی سه نوع ارگانیسم عمده بیولوژیکی یعنی سلول های انسانی، جلبک و قارچ نشان داد که در هر مورد، سطوح منیزیم در سلول ها در یک چرخه روزانه افزایش و کاهش می یابد. تجزیه و تحلیل های مولکولی نشان داد که این نوسان برای حفظ این ساعت 24 ساعته در سلول ها حیاتی است.

همچنین نتایج این مطالعه نشان داد که منیزیم تاثیر زیادی بر سوخت و ساز بدن، یعنی سرعت تبدیل مواد مغذی به انرژی توسط سلول های بدن، دارد.از سوی دیگر پیش از این مشخص شده بود که منیزیم برای کمک به موجودات زنده در تبدیل مواد غذایی به سوخت ضروری است.با وجود اینکه مکمل های منیزیم نیز به وفور در دسترس است اما بیشتر کارشناسان می گویند که بهتر است، منیزیم به طور طبیعی از رژیم غذایی گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super