صفحه نخست / گوناگون / مراقب مصرف بیش از حد منابع پنهان کافئین باشید

مراقب مصرف بیش از حد منابع پنهان کافئین باشید

کافئین حتی در بسیاری از دواها از جمله برخی آنتی بیوتیک ها وجود دارد. بنابراین توصیه متخصصان بر این است که اگر دچار مشکلات قلبی، پرفشاری خون، بی خوابی، مشکلات اضطرابی، مسائل گوارشی، جگر و یا دیابت هستید، مصرف محصولات حاوی کافئین را کم کنید.

چاکلت تیره: چاکلت تیره اگرچه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی بالایش مفید است، اما می تواند مقادیر قابل توجهی کافئین هم داشته باشد. کافئین اسید معده را افزایش می‌ دهد، مصرف بیش از حد مواد غذایی حاوی کافئین زیاد، ممکن است باعث وخامت زخم‌ معده در افراد مبتلا به این بیماری شود. همچنین بیماران مبتلا به رفلاکس معده باید مصرف مواد غذایی حاوی کافئین زیاد را محدود کنند. به افراد مضطرب نیز توصیه می ‌شود مصرف این چاکلت ها را محدود کنند.

تابلت های لاغری: تابلت های چربی سوز اغلب دارای کافئین هستند. در مصرف این گونه دوا ها احتیاط کنید و از مصرف بی رویه و خودسرانه آنها بدون مشورت با داکتر یا متخصص تغذیه اجتناب کنید.

چای سرد: این نوع چای در هر بطری حاوی 30 میلی گرام کافئین است. تمام انواع چای حاوی کافئین هستند. کافئین موجود در چای می ‌تواند بسیار سریع انتشار یابد، اما به راحتی می ‌توان کافئین چای را از بین برد: چای را به مدت 30 ثانیه در کمی آب داغ دم کنید، سپس دم کرده اولیه را دور بریزید. دوباره همان چای را دم کنید، به این ترتیب چای شما حاوی میزان بسیار کمی کافئین خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super